Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Doğal Ürünlere Duyduğumuz Bağlılık

Biz Burt’s Bees olarak Doğal Ürünler Standartları’na her zaman bağlı kalacağımıza söz veriyoruz. Sağlığınız ve cildiniz için en iyi olandan yani doğallıktan asla taviz vermeyeceğiz ve bizi doğal bir marka olarak tanımlayan bütün nitelikleri her zaman koruyacağız. Farklı sanayi kuruluşları ve dernekler ile Doğal Ürün Standartları’na uygunluk ve The Greater Good için ortak çalışmalar yürütüyoruz ve yürütmeye de devam edeceğiz.

Bize göre doğal ürünler %100 doğal olmalı.

Bizim ürünlerimiz ortalama %99 doğaldır, yarısından fazlası ise %100 doğaldır. Bütün ürünlerimizin %100 doğal olabilmesi için araştırmalarımıza ve yatırımlarımıza, insan sağlığını riske atacak en ufak bir hatadan kaçınmak için bütün üretim faaliyetlerimizde son teknolojiden faydalanarak devam edeceğiz.

Bize göre şirketler ürünleri konusunda şeffaf olmalı.

Doğal cilt bakım üreticileri, ürünlerindeki içerikleri ve içeriklerin olası yan etkilerini; kullandıkları ürünlere bilinçli bir şekilde karar verebilmesi için tüketicilerine açık bir şekilde sunmalıdır. Biz Burt’s Bees olarak tüm ürünlerimizin doğallık yüzdelerini ürün etiketlerinde belirtiyor ve riskli içerikleri de ürünlerimizde kullanmıyoruz. Bunun ötesinde endüstriyi ve tüketicileri riskli içerikler konusunda eğitiyoruz.

Ürün ambalajlarının doğaya zarar vermeyecek en yüksek standartlarla üretilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Ürün ambalajlarımızda en yüksek oranda geri dönüştürülmüş malzemeler (PCR) kullanıyoruz. Ayrıca tüm ambalajlarımız yine geri dönüştürülebilir.

Biz insanların olduğu kadar hayvanların da haklarının korunması gerektiğine inanıyoruz.

Amacımız ürünlerimizin üretim sürecinde serbest ticaret ve çalışma koşulları bakımından en yüksek standartları sağlamak. Ürünlerimiz veya içerikleri asla hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

Doğaya yatırım yapmak gerektiğine inanıyoruz.

Greater Good Kuruluşu sayesinde, web satışımızdan doğan gelirin en az %10’unu çevre dostu kuruluşlara bağışlıyoruz.

Bizi biz yapan çalışanlarımıza özen göstermemiz gerektiğine inanıyoruz

Çalışanlarımıza sunduğumuz yan haklarla sağlık ve kişisel gelişimlerine öncelik verilen bir iş ortamı sağlıyoruz. Şirket olarak çalışanlarımızın sağlık, eğitim, güvenlik ve kişisel gelişimleri için en yüksek standartları benimsiyoruz.

Sosyal ve Çevresel Raporlama

Sosyal ve Çevresel Raporumuz, başarılarımızın yanı sıra öğrendiklerimizi de iki yılda bir, hem şirket içiyle hem de şirket dışıyla paylaştığımız bir platformdur. Şeffaflıkla yaptığımız paylaşımların, sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmada bize daha etkili yollar sağladığına inanıyoruz. Başarılarımız ve yaşadığımız zorluklara dair yaptığımız bir değerlendirme, ürünleri nasıl geliştirdiğimizi ve paydaşlarımıza nasıl ilham verdiğimizi gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *