İçerikler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burt's Bees Hakkında

Burt’s Bees Hakkında

   

  Başlıklar

  İçeirkler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Burt’s Bees ürün etiketlerinde parfüm (fragrance) içeriğini gördüm. Ürünleriniz sentetik koku içeriyor mu?

  Ürün etiketlerinde bulunan “parfüm (fragrance)” içeriği doğal koku (temel yağların bileşimi), sentetik koku veya her ikisinin bileşimi olabilir. Burt’s Bees ürünlerinin kokuları formüle edilirken mümkün oldukça doğal yağların karışımları kullanılmaktadır, bu nedenle bazen 15’in üzerinde farklı temel yağlar birbirine karıştırılmaktadır. Ancak bazı durumlarda parfümü ürüne yeterli oranda yedirebilmek ve dayanıklılığını sağlamak için sentetik içerikler kullanılmak zorunda kalınıyor. Fakat şu noktayı asla unutmayın; Burt’s Bees’in içeriğinde kullanılan az miktardaki sentetik içerikler insan sağlığına asla zarar vermediği kanıtlanmış içeriklerdir

  başa dön

  Neden Burt’s Bees ürünlerinde bazen sentetik kimyasallar kullanıyor?

  Burt’s Bees, sentetik içeriklerin doğal kişisel bakım ürünlerinde kullanılmaması gerektiğine inanıyor. Burt’s Bees’in doğallık anlayışına göre, sadece doğada kullanılabilir bir alternatifi bulunmadığı zaman sentetik bir materyal çok az oranda ürünlerin içeriğinde kullanılabilir. Kullanılan maddenin de ASLA insana ve çevreye zarar vermediğinin bilinmesi gerekir.
  Ayrıca Burt’s Bees ürünlerinin ambalajları üzerinde mutlaka içeriklerin doğallık yüzdesi bulunmaktadır.

  başa dön

  Belli bir Burt’s Bees ürününde bulunan sentetik kokuya karşı vücudumun alerjik reaksiyon göstermesinden endişeleniyorum. Bu konuda ne yapmalıyım?

  Burt’s Bees sadece kalıcı ve güvenli ürünler yapmak için gerekli olduğu zamanlarda sentetik kokular kullanıyor.
  Burt’s Bees alerji endişelerinizi anlayışla karşılıyor ve güvenli, doğal ürünler üretmek için çabalıyor.
  İlgilendiğiniz ürünün sentetik ve/veya bitkisel yağlar içerip içermediğini öğrenmek için lütfen ürünün üzerindeki içerik listesine veya “Ürünlerimiz” sayfasından ürünün içerik listesine göz atın. Ürünlerin kokularına dair tam içerik listesi, ürün formülüne dair tescilli ve özel bilgiler taşıdığı için paylaşılmaktadır.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünlerinin içerikleri nerelerden temin edilmektedir ve bu içerikler ne gibi işlemlerden geçmektedir?

  İçerikler direkt olarak doğadan gelmektedir, minimum düzeyde ve doğal yöntemlerle işleyerek kullanmaktadır. İçerikler, zararlı hiçbir yan ürünü bulunmadığına ve Burt’s Bees’in katı doğallık koşullarını sağladığına dair test edilmektedir. Ayrıca Burt’s Bees tedarikçileri işçi ve çalışanlarına adil koşullar sunduğunu belirten mesleki ahlak kuralları sözleşmesi imzalamaktadır.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri yapay renklendirici içeriyor mu?

  Burt’s Bees kişisel bakım ürünlerinde sadece doğal renklendiriciler kullanmaktadır. Kullanılan bazı doğal renklendiriciler şöyledir; Beta-Carotene, Chlorophyll, Titanium Dioxide, Mica, Iron Oxides ve Carmine. ABD İlaç ve Gıda İdaresi’nin (FDA) yasaklamış olduğu birçok yapay renklendiriciye karşın bu doğal renklendiricilerin kullanımında hiçbir tehlike ve zarar bulunmamaktadır.

  başa dön

  Balmumu toplanırken arılara zarar verildiğini duydum. Burt’s Bees ürünlerinde kullanılan Balmumu ne gibi koşullarda elde ediliyor?

  Balmumu elde etme işlemlerimizin hayvanlara kesinlikle zarar verilmediğinden emin olabilirsiniz. Burt’s Bees’in balmumu toplama süreci sırasında arıların normal döngülerine zarar verilmemektedir.
  Burt’s Bees’in balmumu toplama süreci şöyledir: Arılar ürettikleri balı saklamak için önce bir bal peteği yaparlar. Sonra bal peteği bitirilir ve arılar daha büyük bir arı kovanı yapmaya giderler. Kovan dolduktan sonra arılar doğanın normal döngüsü içinde yeni bir yere gidip her şeye baştan başlarlar. Arılar yaptıkları işi en iyi şekilde bildiği için onların normal yaşam döngüsü bozulmadan, balmumunun toplanacağı zamana kadar hiçbir müdahale yapılmadan mutlaka beklenir.

  başa dön

  Neden Burt’s Bees ürünlerinde bir renklendirici olarak Carmine kullanılıyor?

  Vejetaryen yaşama sıkı sıkıya bağlı birçok insanın Burt’s Bees’in bu içeriği kullanmasını anlayışla karşılaması biraz zor olabilir. Carmine, Kırmız böceğinin kabuklarından elde edilen, kozmetik ve gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir içeriktir. Doğal başka bir alternatif bulunmadığı için bu içerik kullanılmaktadır. Alternatif olarak sadece %100 sentetik olan D&C Red #7, D&C Red #6 veya yenilenemeyen bir fosil yakıt olan Katran’dan elde edilen FD&C No. 40 maddeleri bulunmaktadır.

  başa dön

  Comfrey cilt bakım ürünleri için güvenli bir içerik midir?

  Comfrey cildin tahriş olduğu durumlarda kullanılan, cildi iyileştirici etkiye sahip allantoin içeren bir bitkidir. Comfrey eklenerek yapılan topikal preparasyonların cildin onarım sürecini hızlandırmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Burt’s Bees, Comfrey bitkisini yaklaşık 20 yıldır güvenli ve etkin cilt bakım uygulamalarında kullanmaktadır ve bugüne kadar da hiçbir bilinen vücut hasarı vakası olmamıştır. Yüzyıllardır halk tarafından da kullanılan Comfrey içeriğinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünlerinin üretiminde nanoteknoloji kullanılıyor mu?

  Hayır, Burt’s Bees ürünlerinde nanopartiküller veya nanoteknoloji kullanılmamaktadır.

  başa dön

  Lanolin doğal bir içerik midir?

  Burt’s Bees ürünleri doğal içeriklerle hazırlandığı için tam olarak son kullanma tarihleri belirtilememektedir.
  Evet, Burt’s Bees Lanolin’i doğal bir içerik olarak kabul etmektedir. Lanolin koyun yününde bulunan doğal bir yağdır ve koyunlar kırpıldıktan sonra toplanır. Yün imalatında yünün silindirler arasında sıkıştırılmasıyla elde edilir. Daha sonra bu yağ kalan olası katı cisimlerin temizlenmesi için filtreden geçirilir.
  Burt’s Bees lanolini bazı ürünlerinde kullanmaktadır çünkü Lanolin harika bir doğal nemlendirici ve su iticidir. Ayrıca anti bakteriyel ve mantar önleyici yapısı cildi enfeksiyonlardan korumaya yardımcı olur.
  Burt’s Bees’in arılara karşı olan duruşuna benzer olarak Lanolin elde edilirken de asla koyunlara zarar verilmemektedir. Burt’s Bees, ürünlerinin etkisinde büyük fayda sağlayan Lanolin’i büyük bir rahatlıkla kullanmaktadır.

  başa dön