Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

   

  Başlıklar

  Ürünler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Nerede Burt’s Bees ürünleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi bulabilirim?

  Burada, Burt’s Bees web sitesinde aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Her ürüne ait detaylı bilgiye ve tam içerik listesine “Ürünlerimiz” sayfasından ulaşabilirsiniz veya daha genel bilgiler için, “Değerlerimiz” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada ürünlerin nasıl yapıldığı, “doğallık” teriminin nasıl tanımlandığı, geri dönüşümlü/ geri dönüştürülebilir ambalajlar ve ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmediği gibi detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri hipoalerjenik mi?

  Güzellik ve kişisel bakım ürünlerinden kaynaklanabilecek bütün alerjik reaksiyonları test etmek için belirli bir metodoloji bulunmamaktadır. FDA (ABD İlaç ve Gıda İdaresi)’nin de “hipoalerjenik” ibaresinin kullanımı hakkında mevcut bir düzenlemesi henüz yoktur. Bu nedenle sadece bazı Burt’s Bees ürünlerinde “hipoalerjenik” açıklaması bulunmaktadır. Ürün ambalajından ve Burt’s Bees web sitesinin “Ürünlerimiz” sayfasında detaylı içerik listesine ulaşabilirsiniz.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri non-komedojenik (sivilce yapmayan) mi?

  Komedojenik terimi, güzellik ürünlerinde bulunan ve gözenekleri tıkayarak siyah nokta, sivilce veya kozmetik nedenli akne oluşumu yapabilen içerikler için kullanılmaktadır. Burt’s Bees ürünlerinde birçok kozmetik ve kişisel bakım ürününde ortak olarak bulunan sivilce yapma riski taşıyan mineral yağlar, petrolatum, parafin ve kırmızı boyalar gibi doğal olmayan içerikler yerine balmumu, bitki yağları ve demir oksitler kullanılmaktadır.

  başa dön

  Kimyasal içeriklere karşı hassas bir cildim var. Burt’s Bees ürünlerinin pH değerleri nedir? Hangi ürünleri rahatlıkla kullanabilirim?

  Burt’s Bees ürünleri hassas ciltler dahil bütün cilt tipleri için tavsiye edilmektedir. Ürünlerin pH değerlerine dair bilgi tescilli ve özel olduğu için paylaşılmamaktadır.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri hamilelerin kullanımına uygun mudur?

  Hamile bayanların cilt bakımı ürünlerinde yapacağı herhangi bir değişiklik hakkında (Burt’s Bees veya diğer markalar) mutlaka doktorlarına danışması gerektiği tavsiye edilmektedir.

  başa dön

  Ben vejetaryenim. Hangi Burt’s Bees ürünlerini kullanabilirim?

  Burt’s Bees ürünlerinin birçoğunda hayvanlardan elde edilen içerikler bulunmamaktadır. En güncel bilgiye ambalajlar üzerindeki içerik listesinden ulaşabilirsiniz. Özel bir ürün hakkında bir sorunuz olması durumunda bizimle ulaşabilirsiniz.

  başa dön

  Glütene karşı toleransım düşük ve glütensiz ürünler kullanmam gerekiyor. Hangi Burt’s Bees ürünleri benim için uygun?

  Glüten içermesi muhtemel ürünler hakkında bilgi almak için lütfen direkt bize ulaşınız..

  başa dön

  Burt’s Bees’in organik sertifikalı ürünleri var mı?

  Burt’s Bees olarak kişisel bakım ürünlerinde doğallık ve organiklik arasında çok önemli bir fark olduğuna inanıyoruz. Bazı organiklik standartları kesinlik içermediği ve yoruma dayalı olduğu için %100 organikliği hedeflemektense kesin olarak %100 doğallığa ulaşmaya çalışıyoruz.
  Şu an mevcut bazı organik ürünler için belirlenmiş standartları için ürünlerin içeriğinin %70’inin sertifikalı organik içeriklerden oluşması yeterlidir. Geri kalan %30’u hakkında ise kesin kurallar bulunmadığı için organik olarak adlandırılan ürünlerde sentetik içerikler de kullanılabilmektedir.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri ne kadar süre taze kalabilmektedir? Ürünleri saklamanın en iyi yolu nedir?

  Burt’s Bees ürünleri doğal içeriklerden oluşmaktadır. Ürün boyları, ürünleri tazeliği bozulmadan önce içeriklerin en yüksek fayda sağladığı zamanda kullanıp bitirebilmeniz için ideal boylarda tasarlanmıştır.
  Kremleri ve yağları, serin ve kuru yerde direkt güneş ışığından ve ısıdan sakınarak saklamanız tavsiye edilir. Daha fazla koruma sağlamak için kremlerinizi karton kutularında saklayabilirsiniz.

  başa dön

  Bir ürünün son kullanma tarihini nasıl belirleyebilirim?

  Burt’s Bees ürünleri doğal içeriklerle hazırlandığı için tam olarak son kullanma tarihleri belirtilememektedir.
  Burt’s Bees ürünlerinin raf ömrü 3 yıldır. Ürünler doğal olduğu için, açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir. Ayrıca ürünleri aşırı sıcak ve direkt güneş ışığından da korumanız önemlidir. Ürün yapısındaki herhangi bir farklılık genellikle ürünün doğal oluşundan kaynaklanmaktadır. Ürünler hakkındaki danışmak istediğiniz sorular için (0216)464 87 87 numaralı ürün danışma hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünlerinin büyük boyları da var mı?

  Şu an Burt’s Bees ürünlerinin büyük boyları bulunmamaktadır. Ürün içerikleri en yüksek etki sağladığı zamanda tazeyken kullanılıp bitirilmesi için normal ve küçük boy olarak üretilmektedir.

  başa dön

  Neden bazı Burt’s Bees ürünlerinde alüminyum ambalaj kullanılıyor?

  Alüminyum ambalajlar çoğu ülkede bazı içecek kutuları gibi birçok ürün için kullanılmaktadır. Burt’s Bees, verimli bir şekilde geri dönüştürülebildiği için bazı ürünlerinde alüminyum ambalaj kullanmaktadır. Ürünler için kullanılan alüminyum, içeriğindeki alüminyumun ürün temasıyla çözülmesini ve ürünün içeriğine işlemesini önlemek için özel bir madde ile kaplanıyor.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri nerede üretilmektedir?

  Ürünlerin %95’inden fazlası Burt’s Bees’in Amerika’daki North Carolina eyaletinin Durham şehrinde kendi fabrikasında üretilmektedir. Geri kalan bazı ürünler ise diğer saygıdeğer Amerikan üreticileri tarafından üretilmektedir.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri hayvanlar için güvenli mi?

  Burt’s Bees ürünleri doğal içeriklerle hazırlanmıştır. Ürünler hayvanlar üzerinde test edilmemektedir ve ürünler hayvan kullanımı için geliştirilmemiştir. Eğer bazı ürünleri evcil hayvanlarınıza uygulamak istiyorsanız lütfen veterinerinize danışın.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu? Ürünlerde hayvanlardan elde edilen içerikler bulunuyor mu?

  Burt’s Bees ürünleri veya içerikleri ASLA hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Bazı ürünlerde balmumu, arı sütü, carmine ve süt gibi hayvanlardan elde edilen içerikler bulunmaktadır.

  başa dön

  Arılara karşı alerjim var. Burt’s Bees ürünleri benim için uygun mudur?

  Burt’s Bees ürünlerinde arı alerjisini tetikleyen arı zehri bulunmamaktadır. Sadece arıların bal, balmumu, arı sütü ve bal tozu gibi yan ürünleri kullanılmaktadır. Bu yan ürünlere alerjiniz varsa ürünleri kullanmamanızı öneriyoruz. Cilt bakımı rutininizde yapacağınız değişikliklerde cildinize en uygun ürünü bulmak için doktorunuza danışmanızı tavsiye edilmektedir.

  başa dön

  Burt’s Bees ürünleri diğer “doğal” olarak nitelendirilen ürünlerden farklı mı?

  Evet, “Doğal” ibaresi, son günlerde özellikle cilt bakım ürünlerinde oldukça sık kullanılır oldu. Birçok şirket petrolden elde edilen mineral yağlar, kimyasal katkı maddeleri ve koruyucular kullanmasına rağmen, ürün içeriğine sadece birkaç bitkisel öz ekleyerek ürünlerine “doğal” ibaresini yerleştiriyor. Burt’s Bees ise tamamen farklıdır. Burt’s Bees ürünlerinde ASLA düşük kaliteli katkı maddeleri, mineral yağlar veya kimyasal katkı maddeleri kullanılmamaktadır.
  Ayrıca bütün Burt’s Bees ürünlerinin ambalajında ürünün doğallığının yüzdesi de belirtilmektedir. Böylece, gerçek olmayan iddialarda bulunanların aksine Burt’s Bees, ürünler ve içeriklerin doğallığının kanıtını sunmaktadır.
  Gerçekten “doğal” bir ürünün hangi özelliklere sahip olması gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Değerlerimiz” sayfasını ziyaret edin.

  başa dön