Tamamen Doğal Ürünler

Değerlerimiz

Değerlerimiz

“Doğal Ürün” Nedir?

İnsanların %65’i, üzerinde “doğal” ibaresi bulunan kişisel bakım ürünlerinin %95-%100 arasında doğal* içeriğe sahip olması gerektiğine inanıyor.

Ancak “Doğal” olduğunu iddia eden ürünlerin bir çoğu bu oranın çok altında doğal içeriğe sahip.

Burt’s Bees olarak en yüksek doğallık standartlarını hedef alıyoruz. Biz gerçek doğal kişisel bakım ürünlerinin ve doğal cilt bakım ürünlerinin sizin için en etkili sonuçları yaratacağına inanıyoruz. Siz de doğal güzelliği keşfedin.

Doğal İçerikler

En yoğun şekilde etkisini gösteren doğal içerikler hem duyularınıza dokunur, hem tepeden tırnağa bakımınız için faydalıdır hem de çevre için en iyisidir. Doğal içerikler cildimizi, en doğal ve vücudumuzun yabancı olmadığı içeriklerle uyum içerisinde besler ve bakımını tamamlar.

Burt’s Bees ürünlerinin hiçbirinde Paraben, Sülfat, Ftalat ya da Petrokimyasallar bulunmaz.

Biz, doğal içeriklerin doğadaki Flora (bitkisel), Fauna (hayvansal) ve Mineral gibi Petroleum bileşenleri içermeyen ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Hayvansal içerik olarak ise sadece bal ve balmumu gibi maddeler kullanıyoruz.

Natural Ingredients

Doğal içerikler etkilidir ve birçok sentetik madde doğal içeriklerden esinlenerek elde edilmiştir. Örneğin Söğüt Kabuğu Özü doğal salisilik asit içerir ve Burt’s Bees’in yüz temizleme ürünlerinde akneye karşı kullanılır. Sentetik içerikler tercih eden diğer markalar, bu maddeleri daha ucuz olduğu için ya da üretimi daha kolay olduğu için tercih edebilirler. Ancak biz ürünlerimizin içeriğinde doğal kaynakları kullanıyoruz.

Doğal İşlemler

İçerikler ürünlerimizi doğal yapan etkenlerden sadece biridir. İçerikler kadar ürünlere hangi işlemler uygulandığı da en az o kadar önemlidir.

Biz ürünlerimizi distilasyon/ yoğunlaştırma, ayrımsal damıtma, yüksek basınçta ıstıma ve hidroliz gibi işlemlerden olabildiğince az geçirmeyi tercih ediyoruz.

Amacımız içeriklerin bu işlemlerden etkilenmesine yol açmadan saflık oranımızı artırmaktır. Özetle bizim amacımız doğal içerikleri bozmadan kullanmaktır.

Natural Seal

Doğallık Standartı

Biz “doğallığı” tanımlamak için Kişisel Bakım Ürünleri Endüstrisi’nde birçok organizasyon ve şirketle çalışıyoruz. Artık üzerinde “doğal” ibaresi taşıyan ürünler için tek bir doğallık standardı bulunmaktadır.

Read Your Labels

Ürün Etiketlerini Okuyun

Kullandığınız ürünlerin içeriğinde ne olduğunu bilmek fark yaratır. Ürünlerimizin üzerindeki ipuçlarıyla etiketleri anlama konusunda uzman olabilir ve kişisel bakım ürünü seçimlerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz.

* Bu istatistik Doğallık Standardı’na ihtiyaç duyulduğunu belirlemek adına, bir Yankelovich Partners Inc.’in bir departmanı olan TSC tarafından yapılmış bir anketin sonucudur.